16 czerwca 2024

PMGB Budopol

Budowlanka i konstrukcja to nasza pasja

3 tanie remonty, aby szybciej wynająć dom

Wynajmowanie nieruchomości może być procesem, który trwa dłużej niż byśmy chcieli i dlatego wielu wynajmujących może być zainteresowanych przyspieszeniem go, aby był jak najszybszy.

Jedną z opcji, jest remont i odnowienie wynajmowanej nieruchomości. Dzięki tej opcji możemy zwiększyć wartość nieruchomości, a co za tym idzie zwiększyć przychody z najmu.  W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jakie są remonty i ulepszenia, które możemy wprowadzić do naszej nieruchomości, aby zwiększyć jej wartość i przyspieszyć jej wynajem.

Pomaluj wszystkie pokoje

Najważniejsze jest pomalowanie wszystkich pomieszczeń. Jest to proste i ekonomiczne ulepszenie, które pomoże poprawić wizerunek mieszkania, zwłaszcza w bardzo starych domach, gdzie kolor ścian jest brudny i żółtawy.

Można zdecydować się na te kolory, które są bardziej odporne i które łatwiej ukryją wszelkiego rodzaju niedoskonałości lub również na klasyczną biel, którą każdy lubi i która nadaje domowi świetlistości i przestronności.

Remont łazienki i kuchni

Drugim zaleceniem jest remont łazienki i kuchni. Te dwie przestrzenie są najważniejsze i najbardziej podnoszą wartość nieruchomości.

W przypadku łazienki, nasza rekomendacja dla prostego remontu to (wszystkiego o remoncie łazienki dowiesz się w http://www.shower.pl):

  • Remont kranów.
  • Montaż brodzika, jeśli jest wanna.
  • Wymiana toalety na energooszczędną w celu zmniejszenia zużycia wody.
  • Renowacja płytek.

W przypadku kuchni nasza rada jest następująca:

  • Wymiana wszystkich starych urządzeń elektrycznych, na takie, które pozwalają zmniejszyć zużycie energii.
  • Remont kranów.
  • Nowy blat kuchenny – kluczowa przestrzeń robocza w każdej kuchni, ta, która najbardziej cierpi i którą najczęściej widzimy na co dzień.
  • Remont podłogi i ściany.

Poprawa efektywności energetycznej

Coraz więcej osób poszukujących mieszkań stawia te kryteria wśród swoich priorytetów. Nie tylko zwiększa to nasze samopoczucie i troskę o środowisko, ale także pozwala zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach, co jest szczególnie ważne przy ostatnich podwyżkach. Pamiętaj o tym, jeśli remontujesz nieruchomość, aby ją później wynająć.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy unowocześnić nasze miejsce zamieszkania jest oświetlenie. Ważne jest, aby wymienić wszystkie żarówki na takie, które mają niskie zużycie, aby zaoszczędzić na rachunkach za prąd, polecamy LED-y, zużywają niewiele prądu i mają bardzo długą żywotność.

Powinieneś również pomyśleć o wzbogaceniu pewnych przestrzeni w domu o światło, zarówno naturalne, jak i sztuczne. Zainstalowanie luster, zasłon i mebli w jasnych kolorach pobudzi naturalne oświetlenie w Twoim domu.

Copyright © All rights reserved.