16 czerwca 2024

PMGB Budopol

Budowlanka i konstrukcja to nasza pasja

5 zalet zakupu używanego podnośnika przegubowego

Dostępność i niska cena używanych podnośników przegubowych sprawiają, że zakupem takich urządzeń zainteresowanych jest coraz więcej osób. To praktyczna alternatywa dla nowych, kosztownych maszyn. Mimo że to oczywiste oszczędności finansowe najczęściej motywują przedsiębiorców do zakupu używanych podnośników przegubowych, to rozwiązanie ma także wiele innych zalet. Na jakie jeszcze korzyści możesz liczyć? I czy w dłuższej perspektywie zakup podnośników przegubowych z drugiej ręki jest opłacalny? Zobacz 5 powodów potwierdzających tę tezę.

Sprawne podnośniki przegubowe w atrakcyjnej cenie

To, że używane podnośniki przegubowe są tańsze niż nowe, nie ulega wątpliwości. Błędem jest jednak utożsamianie niskiej ceny z równie niską jakością czy małą dostępnością pożądanych modeli. W rzeczywistości nie musisz obawiać się, że możliwości wyboru ograniczą się do maszyn wyeksploatowanych i w kiepskim stanie technicznym. Nie będziesz też zmuszony do zakupu urządzenia o nie do końca odpowiadających Ci parametrach technicznych tylko dlatego, że inne po prostu będą niedostępne.

Współczesna oferta podnośników przegubowych elektrycznych lub spalinowych jest atrakcyjna cenowo i szeroka. Duża liczba firm zajmujących się sprzedażą takich podnośników sprawia, że asortyment musi być konkurencyjny. Żaden uczciwy sprzedawca czy dystrybutor nie może sobie pozwolić na sprzedaż maszyn niesprawnych. Takie podnośniki koszowe przegubowe są regularnie serwisowane, nawet jeśli nie są w użytku.

Używane podnośniki przegubowe – bezpieczna lokata kapitału

Zakup używanych podnośników przegubowych z drugiej ręki zapewnia Ci wysoką elastyczność zarządzania flotą. Inaczej niż w przypadku wynajmu możesz używać maszyny w dowolny sposób lub sprzedać je, gdy przestaną Ci być potrzebne.

Ile możesz odzyskać? Po kilku latach bezpiecznej eksploatacji i regularnego serwisowania urządzeń zyskasz ze sprzedaży sumę niewiele mniejszą niż kwota zakupu. W praktyce za niewielką cenę możesz używać podnośnika nawet przez kilka lat.

Kup używany podnośnik przegubowy i usprawnij pracę w swojej firmie

Zakup używanego podnośnika koszowego przegubowego świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy nie masz wystarczających środków na zakup nowej maszyny. Wydatek ten nie będzie dużym obciążeniem, nawet jeśli zdecydujesz się sfinansować nabytek za pomocą kredytu.

Jakie korzyści przyniesie Ci zakup podnośnika z rynku wtórnego? Możesz zyskać:

 • większą łatwość zarządzania flotą pojazdów;
 • stabilność finansową;
 • możliwość realizacji nowych, intratnych zleceń;
 • lepsze planowanie budżetu i wydatków firmy w ujęciu długoterminowych;
 • możliwość powiększenia kadry pracowniczej do obsługi maszyn bez konieczności zwiększania wydatków na inwestycje;
 • łatwość i większe bezpieczeństwo inwestycji w rozwój firmy.

Wszystko to pozwoli Ci zwiększyć konkurencyjność firmy, poprawić swój wizerunek i stopniowo wypracowywać coraz wyższe zyski.

[obraz_1]

Szeroki wybór używanych podnośników przegubowych

Na wtórnym rynku budowlanym znajdziesz wiele różnych modeli podnośników renomowanych marek, zwłaszcza popularnych Genie czy Manitou. Oferta obejmuje zarówno podnośniki przegubowe spalinowe, jak i elektryczne, a nawet podnośniki przegubowo-teleskopowe. Oczywiście poszczególne podnośniki różnią się też od siebie pod względem wartości znamionowych: udźwigu, zakresu ruchu ramienia czy wysokości roboczej.

Takie zróżnicowanie oferty pozwoli Ci kupić maszynę w pełni dopasowaną do Twoich potrzeb. Do tego, zamiast inwestować kilkaset złotych w nowe urządzenie, możesz zakupić kilka używanych w tej samej cenie. Nie musisz przy tym martwić się, że jakością będą one odbiegały znacząco od sprzętu z rynku pierwotnego.

Konkurencyjny i przyjazny konsumentowi rynek podnośników przegubowych

Z powodu wysokiej konkurencji na rynku sprzedawcy używanych podnośników wychodzą poza samą sprzedaż i nieustannie poszerzają zakres swoich usług – tak jak firma GIZO. Ten oficjalny dystrybutor wielu marek podnośników i innych maszyn budowlanych oferuje również:

 • wynajem krótko- i długoterminowy maszyn budowlanych;
 • profesjonalne doradztwo;
 • dowóz urządzeń na terenie całego kraju;
 • serwis maszyn;
 • sprzedaż części zamiennych.

Takie podejście świadczy o tym, że kupno używanych podnośników koszowych przegubowych nie jest już traktowane jako rozwiązanie doraźne, a jako inwestycja, która bardzo szybko się zwróci. Sprawdź ofertę GIZO!

Copyright © All rights reserved.