18 lipca 2024

PMGB Budopol

Budowlanka i konstrukcja to nasza pasja

Jak wybrać odpowiednie panele słoneczne dla swojego domu?

Jak w przypadku każdego innego produktu, możesz manewrować, wybierając między ceną a jakością. Od jakości paneli słonecznych zależy przede wszystkim ich żywotność.

Dokonując zakupu i wybierając opcje budżetowe lub szczerze mówiąc tanie, bądź przygotowany, że takie panele słoneczne nie wytrzymają długo, ponieważ kupując tanie niskiej jakości produkty, najprawdopodobniej dostaniesz moduły wykonane z krzemu polikrystalicznego lub amorficznego. Zasób jest znacznie mniejszy niż w przypadku innych rodzajów paneli słonecznych. Różnica będzie również dotyczyć wydajności i szybkości zużycia materiałów.

Jak wybrać panele słoneczne?

Czy można wybrać jedne najlepsze panele słoneczne? Zawsze trzeba wybierać między poszczególnymi czynnikami, dlatego w tym artykule podejmiemy się oceny głównych czynników niezawodności i trwałości ogniw słonecznych, a także ich poziomu sprawności elektrycznej.

Jak wspomniano powyżej, zasadniczo żywotność baterii zależy od jakości materiałów uszczelniających, dlatego należy sprawdzić u producenta, czy w panelach zastosowano wysokiej jakości materiały. Pamiętaj, że panele monosilikonowe dają prawdopodobnie największy poziom wydajności na rynku – do 20%. Jednocześnie monokrystaliczna struktura akumulatorów jest odporna na wpływy środowiska, oczywiście, jeśli produkcja była prowadzona zgodnie z normami i standardami. Ponownie, kupując panele słoneczne do domu, wybieraj znanych, markowych producentów. Lub bądź bardzo uważny na jakość. Zdarza się, że wśród nowicjuszy na rynku spotykają się opcje jakościowe.

Istnieją również panele słoneczne z multikrystalicznego krzemu. Są to te same baterie amorficzne, więc nie należy mylić z bateriami monokrystalicznymi. Albo polikrystaliczny. Bardzo ważny punkt dotyczący działania baterii polikrystalicznych. Na pewno wiesz, jak wyglądają latarnie ogrodowe, które są ustawione wzdłuż ścieżek? Taki, z małym panelem słonecznym na pokrywie. Tak więc normalne działanie takich lamp wystarczy na jeden sezon. Akumulator zużywa się tak szybko, że z każdym sezonem działa coraz mniej.

Teraz już wiesz na co zwrócić uwagę wybierając panele słoneczne.

źródło: https://www.morning.pl/ – dom, mieszkanie, budownictwo i wystrój wnętrz

Copyright © All rights reserved.