17 kwietnia 2024

PMGB Budopol

Budowlanka i konstrukcja to nasza pasja

Remont mieszkania – gips budowlany

Gips budowlany nadal jest mało docenianą zaprawą podczas remontu. Całkiem niesłusznie. Za jego pomocą możemy wykonać wiele prac o wiele szybciej niż innymi zaprawami. Przede wszystkim na jego duży plus wpływa cena oraz szybkość wiązania. Gips budowlany jest niezastąpiony przy pracach związanych z wymianą przewodów elektrycznych gdzie przyłapanie przewodu we wcześniej przygotowanej bruździe jest dziecinnie proste. Nic wówczas nam nie wypada i możemy spokojnie przystąpić do innych prac.

Z czego powstaje gips budowlany:

Produkowany jest z kamienia gipsowego, dzięki czemu jest w stu procentach mineralny. Proces produkcji polega na odwodnieniu naturalnego kamienia gipsowego.

Czas wiązania przygotowanej masy.

Należy urabiać go małymi porcjami gdyż bardzo szybko wiąże. Dobrze jest przygotować naraz taką ilość masy aby można ją było zużyć w czasie krótszym niż pięć minut. Dobrej jakości masy gipsowe znajdziemy w sklepie budowlanym. Ostatnio dużą promocją na asortyment budowlany mogliśmy znaleźć w jednym ze sklepów w Kędzierzynie-Koźlu, a informację podała zaufana strona infokedzierzyn.pl.

Do czego możemy go użyć wykonując remont mieszkania:

  • przy wymianie przewodów elektrycznych
  • przy wszelkich naprawach powierzchni które są spękane, lub maja głębokie ubytki
  • podczas obsadzania puszek elektrycznych
  • osadzanie listew prowadzących, przy wykonywaniu tynków gipsowych

Na co uważać:

Należy uważać aby nakładać go nieco poniżej powierzchni, którą uzupełniamy. Znaczy to tyle, że np. ubytek w ścianie uzupełniamy lekko wklęśle. Ma to szczególnie zastosowanie wtedy, kiedy kładziemy tzw. gładź. Po wyschnięciu gipsu budowlanego staje się on bardzo twardy co uniemożliwia jego tradycyjne dotarcie.

Copyright © All rights reserved.