16 czerwca 2024

PMGB Budopol

Budowlanka i konstrukcja to nasza pasja

Stylowe meble do mieszkania – jakie wybrać?

Szukasz ciekawych mebli do swojego nowego mieszkania? A może planujesz generalny remont domu i chcesz postawić na coś zupełnie nowego? Niezależnie od Twojej sytuacji, w tym artykule znajdziesz garść porad na temat tego, co jest modne i może się dobrze sprawdzić w różnych sytuacjach. Jeżeli jesteś zainteresowany/-a, zapraszamy do lektury!

Obłe, modne i wygodne, czyli praktyczne meble dla rodzin z dziećmi i nie tylko

Obecnie projektanci w zakresie aranżacji wnętrz podążają ku wygodzie. Między innymi dlatego właśnie bardzo silnym trendem na rok 2024 są meble o obłych kształtach. Bardzo modne będą np. stoliki, fotele, łóżka, kanapy czy krzesła, które nie mają ostrych kantów, ale są zaokrąglone na krawędziach. Takie rozwiązanie jest naprawdę bardzo praktyczne przede wszystkim dla młodych rodziców, którzy mają małe dzieci. Obłe meble są o wiele bardziej bezpieczne od tradycyjnych z kantami, a teraz są jeszcze dodatkowo w trendach, dlatego też jest to nasz faworyt! Wiele ciekawych propozycji tego rodzaju znajdziesz bez trudu na https://meblejawor.com.pl/.

Stylistyka Memphis kontra uporządkowane Japandi – wybierz swój typ

Mocnym trendem w aranżacjach jest obecnie styl Japandi, który łączy w sobie skandynawską wygodę oraz japońskie zamiłowanie do prostoty. W tym stylu królują meble wykonane z naturalnych materiałów, jasna kolorystyka i wszechobecny minimalizm, ale… jednocześnie chodzi też o to, aby wnętrze nie wydawało się surowe, lecz domowe. Królują tutaj kanapy i sofy, których sam wygląd sugeruje, że są bardzo komfortowe. Tego rodzaju stylistyka jest powrotem do wygody, prostoty i uporządkowania. Zupełnie przeciwna jest tutaj estetyka Memphis. która nawiązuje bezpośrednio do lat 80-tych XX wieku. W tym wypadku nie ma miejsca na porządek i przewidywalność, ponieważ meble mogą mieć zaskakujący kształt, nawiązywać do pop kultury, a wnętrze ma prawo łączyć barwy ciepłe z chłodnymi. Memphis lubi pastele oraz geometrię, ale nie boi się też mocnych akcentów – np. w postaci żółtego fotela czy kolorowego dywaniku pod regałem.

Meble z wyrazem – postaw na mocny kolor

Jeżeli szukasz jednego mebla, który odnowi całe wnętrze, zdecydowanie postaw na intensywny kolor. Czasami nawet jedna sofa, kanapa czy fotel w mocnym kolorze może zdziałać cuda we wnętrzu. Niebieska sofa z pikowaniem może sprawić, że cały salon wyda się bardziej nowoczesny i stylowy. Obecnie bardzo na czasie są przede wszystkim ciepłe kolory jak np. musztardowy, bordowy, żółty, miodowy czy też cynamonowy. Tego rodzaju akcent w zupełności wystarczy, aby całe wnętrze nabrało zupełnie innego charakteru.

Copyright © All rights reserved.