16 czerwca 2024

PMGB Budopol

Budowlanka i konstrukcja to nasza pasja

4 wskazówki, jak przygotować dom na upalne dni.

Wraz z nadejściem lata miasta i miasteczka w całym kraju zaczynają odczuwać skutki wysokich temperatur. Jeśli chcesz, aby Twój dom był oazą, w której możesz schronić się przed upałem, weź pod uwagę szereg zaleceń, które pomogą Ci to osiągnąć.

Nieotwieranie okien w ciągu dnia

Jeśli chcesz przewietrzyć dom, rób to wcześnie rano, tuż po wschodzie słońca lub po zmroku. Nie należy ich otwierać przez resztę dnia, ponieważ przyniesie to efekt odwrotny do zamierzonego, czyli wpuszczenie ciepła do pomieszczeń. Używaj zasłon i żaluzji, aby zapobiec odbijaniu się wysokich temperatur w pomieszczeniach.

Zmiana materiałów tekstylnych na lżejsze

Może się to wydawać oczywiste, ale stosowanie tkanin takich jak bawełna, len i jedwab pomaga zmniejszyć uczucie gorąca. Nie zapominaj o noszeniu ubrań wykonanych z tych tkanin. Nie wahaj się także wprowadzić ich do wystroju swojego mieszkania. Dywany, koce, flanelowe prześcieradła i inne podobne przedmioty należy schować do nadejścia zimy i zastąpić je lżejszymi rzeczami.

Używanie wentylatora

Umieść jedną w pomieszczeniu, w którym się znajdujesz. W salonie podczas odpoczynku na kanapie, w kuchni podczas przygotowywania posiłków lub w sypialni tuż przed snem. Wentylator elektryczny będzie idealnym rozwiązaniem, które w prosty i skuteczny sposób złagodzi upały panujące w tym sezonie. Niezależnie od wybranego modelu wentylatora, nie trzeba będzie wydawać na niego dużo pieniędzy, ani pod względem zakupu, ani zużycia energii.

Wyłączanie urządzeń elektrycznych

Jeśli nie oglądamy telewizji, lepiej jest ją wyłączyć, niż trzymać włączoną tylko po to, by słuchać jej w tle, ponieważ jej działanie powoduje większe nagrzewanie się wnętrza domu. Takie rozwiązanie podsuwa nam portal budowlany www.fundament.pl. To samo dotyczy starszych żarówek, opartych na żarniku. Ponadto gesty te pomogą Ci zaoszczędzić na następnym rachunku za energię elektryczną. Dzięki poniższym wskazówkom łatwiej będzie uchronić dom przed zamienieniem się w piekarnik tego lata. Stosowanie ich w praktyce sprawi, że stanie się ona Twoją bezpieczną przystanią. Wypróbuj je i przekonaj się sam.

Copyright © All rights reserved.