19 kwietnia 2024

PMGB Budopol

Budowlanka i konstrukcja to nasza pasja

Czy lepiej wynajmować czy kupować maszyny budowlane?

Podczas realizacji różnych prac budowlanych, między innymi wykonywania fundamentów pod obiekty mieszkalne czy komercyjne, przygotowywania wykopu pod piwnice, albo przy układaniu kostki brukowej na podjeździe potrzebne są różne rodzaje maszyn budowlanych, które ułatwiają i przyspieszają wykonywanie prac. Czy lepiej jest kupić na własność konkretne, potrzebne urządzenia, czy wynajmować je, jeśli zajdzie taka potrzeba?

Wynajem maszyn budowlanych – na czym to polega?

Usługa wynajmu maszyn budowlanych staje się bardzo popularna. Korzystają z niej osoby prywatne, ale i przedsiębiorcy zajmujący się wykonywaniem przeróżnych prac budowlanych i wykończeniowych. Dla firm uruchamiających działalność w branży budowlanej wysoką barierą wejścia było do niedawna to, że musiały mieć odpowiedni sprzęt, by móc oferować swoje usługi.

Wszystko zmieniły firmy, które kupują maszyny budowlane na własność, by wynajmować je klientom, którzy ich potrzebują. Takie rozwiązania niejednokrotnie są warte setki tysięcy złotych. Zalicza się do nich:

Podnośniki koszowe – kiedy trzeba wykonać na przykład prace konserwacyjne na dachu czy na wysokich kondygnacjach, warto wykorzystać bezpieczne podnośniki koszowe, w tym teleskopowe.

Podnośniki nożycowe – to użyteczne maszyny budowlane, które pozwalają na wznoszenie się pracowników wraz z materiałami na różne wysokości robocze.

Ładowarki teleskopowe – służą one do wykonywania prac związanych z przemieszczaniem z miejsca na miejsce różnych materiałów i towarów w górę, w dół lub na boki. Przydaje się podczas prac budowlanych np. przy murowaniu ścian.

Rusztowania aluminiowe – pozwalają na prowadzenie bezpiecznych prac na większych wysokościach, kiedy zastosowanie zwykłej drabiny jest niewygodne lub niemożliwe z różnych powodów. Aluminiowe rusztowania są stosunkowo lekkie, odporne na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, a przy tym można je rozłożyć w dowolnie wybranym miejscu i wykonać prace np. termomodernizacyjne czy nową elewację budynku i nie tylko.

Wystarczy tylko zgłosić się do firmy wynajmującej maszyny budowlane, ustalić termin wypożyczenia urządzeń i zapłacić za nie około kilkaset złotych za dzień. Właściwie płacisz za maszyny budowlane wtedy, gdy są Ci one potrzebne.

Porównanie wynajmu i nabycia maszyn

Przede wszystkim zaletą kupowania na własność maszyn budowlanych jest to, że zawsze są one gotowe do użytku, kiedy tylko użytkownik tego potrzebuje. Nie trzeba czekać na to, że inny klient firmy wynajmującej maszyny odda tę, która jest Ci akurat potrzebna.

Niemniej wynajem maszyn budowlanych ma wiele innych zalet. Te dotyczą głównie kosztów. By kupić takie urządzenia na własność, musisz zapłacić kilkaset tysięcy złotych za jedno, a także ponosić koszty ich utrzymania, konserwacji i wszelkich napraw, których nie da się uniknąć przy regularnym użytkowaniu.

Copyright © All rights reserved.