21 maja 2024

PMGB Budopol

Budowlanka i konstrukcja to nasza pasja

Czy bez narzędzi da się remontować dom?

Niezależnie od tego czy mieszkamy w domu czy w mieszkaniu, w końcu nadchodzi taki moment w którym pada stwierdzenie, czas na remont. Jest to ciężka gatunkowo decyzja, ponieważ wiele osób postanawia wykonać owy remont samemu, co oczywiście wiąże się z oszczędnością na gaży dla fachowców, jednak generuje koszt na zakup niezbędnych do tego narzędzi. Załóżmy jednak że ciężki proces decyzyjności mamy już za sobą i najwyższa pora pomyśleć od czego zacząć.
Niezbędny zawsze jest plan który jasno określi zakres prac, czyli co będziemy remontować i przy pomocy których narzędzi uda nam się tego dokonać.

Nie taki diabeł straszny – remont

Jeśli chcemy wyłącznie odświeżyć wnętrze naszego lokum, zapewne wystarczą proste narzędzia z marketu, typu wałek malarski, pędzel czy folia ochronna. Niewątpliwie na tym etapie remontu, obejdzie się bez tak zwanego sprzętu ciężkiego typu wiertarka czy szlifierka kątowa. Takie narzędzia, wykorzystamy podczas prac wymagających większej ingerencji w struktury naszego wnętrza. Gdy jednak zaplanujemy i takie prace, na przykład montaż płyt gipsowych lub położenie paneli podłogowych, warto zastanowić się nad zakupem niezbędnego sprzętu specjalistycznego.
Fachowej pomocy w zakresie wyboru takich i innych narzędzi udzieli nam obsługa marketów z akcesoriami budowlanymi. Wydatek rzędu kilkuset złotych, staje się jednak niewielkim procentem w porównaniu do kwoty jaką niewątpliwie zainkasowałby od nas za wykonanie usługi remontowej fachowiec lub nawet firma zatrudniająca kilku ekspertów.
Warto zatem przed podjęciem decyzji o remoncie, zrobić prosty kosztorys. Na podstawie takiego szacunku łatwo zdecydujemy czy nabywamy narzędzia oraz materiały i remontujemy sami, czy zamawiamy wykwalifikowanego fachowca który zaoszczędzi nam głównie pracy fizycznej bo pieniędzy raczej nie.

Copyright © All rights reserved.