16 czerwca 2024

PMGB Budopol

Budowlanka i konstrukcja to nasza pasja

Akcesoria do mebli – czym są i jakie funkcje pełnią?

Wybór nowych mebli do domu czy mieszkania dostarcza mnóstwo radości, ale również sporo dylematów. Dotyczą one nie tylko wielkości, kształtu czy koloru produktu, ale również dodatków. Myśląc o nich, często skupiamy się jedynie na estetyce, tymczasem okucia meblowe spełniają również o wiele ważniejsze funkcje. Odpowiadają bowiem za trwałość oraz funkcjonalność mebli. Na co warto więc zwrócić uwagę, by meble cieszyły oczy i służyły nam przez długie lata?

Okucia meblowe – estetyka i funkcjonalność

Okucia to słowo, które dla wielu z nas brzmi dość obco i nie zawsze kojarzy się z meblami. Tymczasem są to wszelkiego rodzaju akcesoria do mebli odpowiedzialne za estetykę oraz funkcjonalność i praktyczność danego produktu. Podstawowy błąd popełniany przez wielu z nas w momencie zakupu to zwracanie uwagi jedynie na wygląd mebli. Wybór odpowiednich uchwytów, gałek czy nóżek ma wprawdzie ogromny wpływ na estetykę całego wnętrza, jednak czar pryska w momencie, gdy pojawiają się problemy z otwieraniem czy zamykaniem szafek, wysuwaniem półek czy chociażby skrzypieniem. Niezwykle ważne jest więc by już na etapie zakupów zwracać uwagę na okucia funkcjonalne, a więc wszelkiego rodzaju zawiasy, prowadnice i pręty wykorzystane przy tworzeniu danego mebla. Dzięki temu będą one nie tylko ładne, ale również wygodne w użytkowaniu.

Akcesoria meblowe – wybór według własnych upodobań

Wybierając gotowe meble do salonu czy kuchni, kierujemy się w pierwszej kolejności wizualnym aspektem. Po bliższym przyjrzeniu się często odkrywamy jednak, że część rozwiązań nie do końca pasuje do naszej koncepcji. Zbyt mała ilość szafek, niepasujące uchwyty, brak praktycznych koszy czy prowadnic to szczegóły, które sprawiają, że często zniechęcamy się i decydujemy na dalsze poszukiwania. Tymczasem wcale nie jest to konieczne. Obecne rozwiązania pozwalają bowiem w prosty i szybki sposób zmienić wygląd i funkcjonalność mebli, dostosowując je do indywidualnych potrzeb. W sklepie internetowym https://tomex365.pl/ znajdziemy mnóstwo akcesoriów meblowych od drobnych wieszaków, uchwytów czy zakończeń po całe systemy prowadnic do szuflad i systemy przesuwne do drzwi i szaf. Tego typu rozwiązania pozwalają na uniknięcie trudności w korzystaniu z poszczególnych mebli (skrzypienie, ciężkie otwieranie czy zamykanie). Akcesoria do szaf i szuflad umożliwiają całkowite zagospodarowanie przestrzeni oraz uniknięcie bałaganu. Doskonałym rozwiązaniem są również zamki umożliwiające zabezpieczenie zawartości mebli przed małymi dziećmi.

Akcesoria meblowe – wygląd ma znaczenie

Niektóre okucia meblowe oprócz zwiększenia funkcjonalności, pozwalają również na szybko zmianę wizualną danego mebla. Wybór nowych uchwytów, gałek czy nóżek meblowych umożliwia odświeżenie pomieszczenia, a niekiedy zmianę jego charakteru. Zamiast tradycyjnych uchwytów możemy sięgnąć bowiem po kryształowe czy porcelanowe gałki, które z pewnością przykuwać będą wzrok gości. Doskonałym rozwiązaniem jest również zamontowanie oświetlenia. Sprawdzi się ono zwłaszcza w przeszklonych witrynach w salonie lub kuchni, pięknie eksponując ich zawartość.

Akcesoria meblowe to szeroka grupa elementów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem mebli. Odpowiedni wybór okuć sprawi, że meble będą nie tylko piękne, ale również wyjątkowo trwałe i praktyczne.

Copyright © All rights reserved.