16 czerwca 2024

PMGB Budopol

Budowlanka i konstrukcja to nasza pasja

Jak wybrać odpowiednią armaturę przemysłową i płynowskazy?

Zarówno armatura przemysłowa, jak i płynowskazy odgrywają niezwykle ważną rolę w systemach przemysłowych oraz produkcyjnych. Odpowiednio dopasowane elementy mogą znacząco wpływać na wydajność, tępo, a także bezpieczeństwo pracy maszyn. Są one powszechnie wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu, począwszy od energetyki, aż po obróbkę ropy naftowej. Jednak jak wybrać odpowiednią armaturę przemysłową? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Jaki płynowskaz sprawdzi się najlepiej?

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze armatury przemysłowej?

Chcąc dopasować armaturę do swoich potrzeb i wymagań, powinniśmy zacząć od odpowiedzi na kilka istotnych pytań, takich jak:

  • Z jakim rodzajem mediów będziemy mieć do czynienia?
  • Ile stopni będzie wynosić jego temperatura?
  • Jak wysokie będzie ciśnienie?

Rodzaj medium jest niezwykle ważny, gdyż poszczególne części armatury mogą być przeznaczone do działania tylko i wyłącznie z jednym czynnikiem, np. olejem. Podobnie jest w przypadku wysokich temperatur. Z uwagi na szeroki zakres prac, podczas których wykorzystuje się armatury, każdy model dedykowany jest do użytkowania w innej temperaturze, przez co niektóre z nich mogą ulec zniszczeniu, jeśli będzie ona zbyt wysoka. Ponadto należy pamiętać, iż każda sprawdzona armatura przemysłowa powinna cechować się dużą wytrzymałością. Wybierając produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, mamy pewność, że posłużą nam one jak najdłużej, a co za tym idzie, nie będziemy zmuszeni do ciągłej naprawy usterek. Oprócz tego armatura musi być odporna na wysokie ciśnienie oraz prosta w obsłudze. Tego typu części, mogą wiązać się ze skomplikowaną obsługą. Należy jednak pamiętać, że nieumiejętnie wykonywane czynności, np. montaż armatury mogą zagrażać naszemu bezpieczeństwu, dlatego warto postawić na rozwiązania dostosowane do naszych preferencji osobistych i umiejętności.

Jaki płynowskaz wybrać?

Decydując się na zakup płynowskazu, powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • właściwości chemiczno-fizyczne płynu;
  • typ płynu;
  • wykonanie.

Odpowiednio dobrane płynowskazy muszą spełniać wymagania dotyczące lepkości, temperatury, a nawet przewodzenia prądu. W zależności od temperatury bądź lepkości niektóre rodzaje płynowskazów, nie sprawdzą się najlepiej, więc przed dokonaniem wyboru, warto uwzględnić owe czynniki. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na zastosowany materiał. Płynowskaz powinien powstać z tworzywa sztucznego, gdyż uniemożliwi ono korozję. Wchodząc na stronę https://www.continentaltrade.com.pl/, otrzymamy szeroki wybór wysokiej jakości armatur przemysłowych oraz płynowskazów, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie!

Copyright © All rights reserved.