16 czerwca 2024

PMGB Budopol

Budowlanka i konstrukcja to nasza pasja

Jak urządzić wnętrze w stylu Hampton?

W domu urządzonym w stylu Hampton ewidentnie można wyczuć klimat domu położonego nad oceanem, ten temat przewodni pojawia się w barwach, wzorach na ścianach i dodatkach. 

Styl Hampton wywodzi się od majętnych właścicieli okolic Long Island w Nowym Jorku, rezydencje bogaczy mają również drugą stronę medalu, o wiele bardziej wyszukaną i subtelną. W takim domu wielkie powierzchnie, kosztowności i drogocenne dodatki są obowiązkowym elementem wyposażenia, jednak najlepsze rezydencje w stylu Hampton cechuje idealny balans pomiędzy ekskluzywnymi dodatkami a elegancją i eleganckim luksusem nadbrzeżnej posiadłości.

Aranżacje w stylu Hampton

Gdy spodobał nam się styl Hampton i poniekąd chcemy część tego stylu umieścić w naszym wnętrzu to redkacja portalu noweinspiracje.pl zaznacza, że najlepiej będą do tego nadawać się salon, kuchnia lub sypialnia.

Kolory budzące skojarzenia z oceanicznym krajobrazem

Gdy podjęliśmy już decyzję o zmianie aranżacji naszego wnętrza na rozwiązanie w stylu Hampton to powinniśmy wybierać naturalne barwy, zaliczymy do nich:

  • Biel,
  • Beż,
  • Szarość,
  • Taupe,
  • Odcienie brązu,
  • Kolory piasku i jasnego drewna.

Te kolory to absolutna podstawa, dobrze jest uzupełnić je odcieniami niebieskiego, idealne sprawdzą się błękit, cyjan czy akwamaryn, a nawet granat.

Hampton, czyli wyraziste wzory

We wnętrzach w stylu Hampton często pojawiają się nawiązania do krat i marynarskich pasów. Nie zabronione są dekoracje kwiatowe, a także geometryczne wzory, dobrze jest jednak wkomponować je we wspomnianych wyżej kolorach chociażby błękitu.

Pamiętajmy jednak, że wzory te powinny stanowić jedynie dodatek, nie powinny stanowić głównego motywu panującego we wnętrzu.

Copyright © All rights reserved.