16 czerwca 2024

PMGB Budopol

Budowlanka i konstrukcja to nasza pasja

Ogrzewanie gazem płynnym z butli – czy warto?

Ogrzewanie gazowe wielu osobom kojarzy się z gazem ziemnym, niemniej nie wolno zapominać o opcji podłączenia ogrzewania z butli z gazem płynnym. To świetne rozwiązanie dla tych osób, które z jednej strony są zainteresowane ogrzewaniem gazowym, a z drugiej nie mogą przyłączyć się do sieci gazu ziemnego z powodu braku niezbędnej infrastruktury.

Ogrzewanie gazem płynnym – jaki zbiornik?

Osoby decydujące się na ogrzewanie gazowe z butli muszą dokonać wybory pomiędzy zbiornikiem podziemnym a naziemnym. Zbiorniki podziemne lepiej zdają egzamin na mniejszych posesjach, ponieważ przestrzeń nad nimi można dowolnie zagospodarować. Nie mogą być jednak montowane na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych – w tym przypadku trzeba postawić na zbiornik naziemny, który zajmuje więcej miejsca. Z drugiej strony jej montaż przebiega sprawniej, a jego konserwacja jest mniej kłopotliwa niż w przypadku zbiornika podziemnego. Klienci firmy Amerigas, doświadczonego dostawcy gazu płynnego na polskim rynku, zwykle dzierżawią zbiorniki – jest to wygodniejsze od zakupu.

 

Ogrzewanie gazem płynnym – czy wymaga pozwolenia na budowę?

Na potrzeby gospodarstw domowych zastosowanie znajdują zbiorniki o niedużych pojemnościach, w związku z czym pozwolenie na budowę nie jest wymagane. Zgodnie z przepisami prawa budowlanego, nie trzeba się starać na zezwolenie, jeśli pojemność zbiornika używanego do ogrzewania wolno stojącego domu nie przekracza 7 m3. Rzecz jasna taką inwestycję trzeba jednak zgłosić stosownym organom. Instalacja podlega też obowiązkowym przeglądom.

 

Ogrzewanie gazem płynnym – największe atuty

Ogrzewanie gazem płynnym jest bardzo wygodne. Użytkownik nie musi martwić się o obsługę instalacji – musi jedynie ustawić odpowiednie parametry kotła grzewczego. Konserwacją zajmuje się natomiast dostawca – rzecz jasna należy mu zgłaszać wszelakie nieprawidłowości związane z działaniem instalacji. Ponadto wysokogatunkowy gaz płynny jest paliwem wydajnym, wysokokalorycznym oraz czystym. Spala się prawie w całości.

Copyright © All rights reserved.